Сніданок.
Виїзд на факультативну екскурсійну програму «Магія Карпат». Ворохта – Верховина (Жаб’є).
Переїзд до Ворохти.
Австрійський віадук у Ворохті – побудований за часів, коли Ворохта входила до складу Австро-Угорської держави. У 1895 році його побудували військовополонені італійці. Побудований з каменю, загальною довжиною 130 метрів, міст є справжньою перлиною архітектурної спадщини Карпат.
Переїзд в Верховину – саме серце гуцульського краю.
Відвідування музею «Штопора».
Дегустаційний зал – це ідеальне місце для любителів домашнього молодого вина, де зібрано близько 400 штопорів різних типів. Ви дізнаєтеся про незвичайні види штопорів, і про секрети звичайних засобів відкриття штопором, хоча вони вам добре знайомі, проте ви навряд чи вміли ними користуватися!
Родзинкою музею стане дегустація молодого вина і чачи, а на закуску будуть справжні сири і бринза з полонини. А хто вино не п’є, пригоститься ароматним чаєм на травах.
Відвідування музею Гуцульської магії.
Експозиція музею гуцульської магії майстерно відтворює незабутню атмосферу чарівництва і давніх народних звичаїв. Відвідавши музей, можна дізнатися про гуцульських чаклунів, мольфарів і знахарів, що колись жили в цих місцях.
Музейна експозиція містить широкий інвентар, який використовувався для лікування або заговорів, а також особисті речі мольфарів. Відвідування такого музею дозволить дізнатися багато цікавого про стародавні звичаї, почути про вірування предків, відчути таємничу атмосферу надприродного і повірити в диво. Також музей пропонує майстер-класи, в тому числі з прядіння, виготовлення дерев’яних речей або дзеркальної каліграфії.
Час на обід.
Відвідування музею Романа Кумлика.
Музей Романа Кумлика відкритий в 2000 році. Експонується колекція Романа Кумлика, яку він збирав понад 30 років свого життя. Справжньою родзинкою музею є велика колекція різних музичних інструментів, які не тільки можна побачити, а почути. Екскурсію проводить дочка Романа Кумлика – Наталія Гузак, яка грає на дримбі, Зозулі, лірі, скрипці, флейті, цимбалах.
Кожен з вас зможе стати учасником концерту, і сам особисто спробує зіграти на більшості інструментів, а найголовніше, зможе освоїти майстерність гри на найдовшому інструменті Європи – трембіті.
Відвідування музею сироваріння «Хати-стаї».
У цьому музеї ви побачите спеціально обладнане місце, де «молоко роблять» – так по-тутешньому говорять про приготування сиру. У самому будинку є коридор і дві кімнати з автентичним одягом і речами побутового споживання. Відвідайте кімнату з піччю, де зібрані вишиті сорочки та рушники, посуд (тарілки, глечики), килими тощо.
Відвідування дерев’яної православної гуцульської православної церкви
Відвідування базару (сувеніри, дримби, бринза і сири з полонини)
Відвідування оглядової вежі в Верховині.
Повернення в Ясіня.
Вечеря. Вільний час.